Danijos TV metrai žengs į PC ir mobilius įrenginius

Danijos reklamos rinka šį rugpjūčio mėnesį ypatingai kraujavo. Visa rinka krito -22% (mėnesio pokytis), o TV net -30%. Nuotaikos agentūrose nelinksmos ir laukiant rugsėjo rezultatų.

Tokiame fone tikrai įdomiai atrodo Danijos TV rinkos dalyvių sprendimas nuo 2013 metų į TV žiūrėjimo skaičius įtraukti PC ir mobilius įrenginius.

Ypatingas kokybinis šuolis TV ir online TV žiūrėjimo matavime. Matant kontekstą (krentančios pajamos), tai atrodo gana logiškas žingsnis. Tokia galimybė tikriausiai buvo nagrinėjama jau seniau ir drastiški pokyčiai rinkoje tikrai pastūmėjo sprendimą. 

Kuo tai gali būti įdomu Lietuvai? Ogi tuos VirtualiusMetrus Danijoje diegs Kantar ir kai Lietuvoje ateis laikas priimti panašų sprendimą, Lietuvos TV metrai galės pasisemti patirties iš kolegų Danijoje. Tai vistik ateityje bus reikalinga, nes online TV nestovi ir pas mus.

O kalbant apie TV reklamos rinką Skandinavijoje, tai sunkumų daugiausiai pas danus, kai tuo tarpu švedai su norvegais tikisi nuoseklaus 3-6% augimo. Taigi, tai daugiau susiję su situacija pačioje Danijos rinkoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *